parallax background

پرونده‌ی اسکوت نیبلت

پرونده‌ی سیگوررُش
1 جولای , 2017
دیمیتری شوستاکوویچ – زندگی و آثار
5 آوریل , 2017
 

اسکوت نیبلت
خشمگین و آرام

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اسکوت نیبلت (Scout Niblett) موزیسین، ترانه سرا و خواننده‌ی انگلیسی در ٢٩ سپتامبر ١٩٧٣ با نام واقعی Emma Louise بدنیا آمد. وی در شهر کوچکی در انگلستان بزرگ شد. و از کودکی به یادگیری پیانو و موسیقی کلاسیک پرداخت. در نوجوانی به گیتار تمایل پیدا کرد. و به سبک گروه‌هایی مثل Hole و Nirvana علاقه‌مند شد. وی در دانشگاه به تحصیل موسیقی و هنر پرداخت. و در همان سنین شروع به نواختن ساز در خیابان، کافه‌ها و مکان‌های عمومی کرد. در سال ٢٠٠١ نخستین آلبوم خود را منتشر کرد و تا امروز ٥ آلبوم دیگر منتشر کرده است.
اسکوت نیبلت در سال ٢٠٠٣ به آمریکا مهاجرت کرد. چرا که به گفته‌ی خودش فرهنگ موسیقی زیرزمینی و شخصیِ آمریکا در مقایسه با فرهنگ موسیقی صنعتی انگلستان به او این اجازه را می‌داد تا به نواختن و تولید موسیقی ادامه دهد. و موسیقی‌اش وابسته به فروش نباشد. وی همچنین ستاره‌شناس است و این علاقه و دانشش در ترانه‌هایش قابل فهم است. سبک آثار اسکوت نیبلت زیر عنوان‌هایی مانند Indie rock ،alternative rock ،blues rock ، folk rock تقسیم بندی می‌شود. با این‌حال آثار او حالتی بسیار شخصی دارند.
آثار او حالتی بسیار شخصی دارند. ترانه‌هایش منتقل کننده‌ی احساس‌ها و دغدغه‌های شخصی‌اش هستند. صدا و نوع خواندنش خاص است و موسیقی اش ساده و در عین حال خشن و عصبانی توصیف شده است. آثارش حالتی انفرادی دارند و در اجراهایش نیز معمولا تنهاست. حتی گاهی چند ساز مختلفِ آثارش را خودش می‌زند و در خانه آن‌ها را میکس می‌کند. آثار اسکوت نیبلت از نظر ساز‌بندی بسیار ساده‌اند و در بیشتر موارد شامل یک گیتار و یک درام می‌شوند. همچنین تاثیر موسیقی کلاسیک در بعضی از آثارش هویداست. اسکوت در مصاحبه‌ای به یک پروژه‌ی موسیقی کلاسیک در آینده اشاره می‌کند. ‌‌او هر اثرش را یک تجربه‌ی شخصی می‌داند و به تکمیل مراحل موسیقیش به کمک ناخودآگاه و الهام موسیقیایی باور دارد.
پایانِ پرونده "اسکوت نیبلت" خشمگین و آرام
سردبير اين پرونده: حمید صالحی
با همكارى اميرحسين نوروزى و حسین جندقی
تهیه شده در گروه هنری فیل